Za nami pierwsza mobilność w ramach projektu „Młodzi w akcji (Youth in action)”

Za nami pierwsza mobilność w ramach projektu „Młodzi w akcji (Youth in action)” wymiana praktyk międzynarodowych w celu pobudzenia młodzieży do działania.

nr projektu: 2020-3-PL01-KA205-095033

W dniach 12-15 października 2021 roku  pracownicy Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” brali udział w wyjeździe szkoleniowym organizowanym w Krakowie.

W wyjeździe uczestniczyło 4 pracowników Fundacji  (w tym 2 osoby poruszające się na wózku inwalidzkim) i jeden wolontariusz stale od wielu lat współpracujący z Fundacją.

Szkolenie przeprowadziło Kwiatonowickie Stowarzyszenie ,,Homini’’ z siedzibą w Kwiatonowicach wraz z Fundacją Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu’’ z siedzibą w Moszczenicy. W szkoleniu wzięli udział także nasi partnerzy projektowi: InterAktion z Austrii,  Udruga “Delta” z Chorwacji, A4ACTION z Rumunii i Stowarzyszenie ,,Homini’’ z Kwiatonowic. Tematem przewodnim szkolenia był wolontariat i praca z osobami z niepełnosprawnością. Podczas szkolenia odwiedzili nas  przedstawiciele organizacji prężnie działających w Krakowie na rzecz osób z niepełnosprawnością, wolontariatu i podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami: była to Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja WOŚP, Centrum Nurkowe NAUTICA.

Szkolenie prowadzone były w sposób ciekawy i inspirujący w formie warsztatowej. Urozmaicona forma szkolenia oraz swobodna atmosfera pozwalała skupić się na tematyce i aktywnie uczestniczyć we wszystkich aktywnościach. Był to bardzo mile spędzony czas w międzynarodowej atmosferze.

 

 

Ostatnie artykuły

Ruszyły zapisy na kurs o zdrowiu na Akademii ABCsenior

Ruszyły zapisy na kurs o zdrowiu na Akademii ABCsenior

Zaproszenie dla Seniorów! „Moja krew, moje zdrowie – cykl warsztatów z lekarką i diagnostką laboratoryjną na temat roli badań i codziennej profilaktyki” Już dziś zapraszamy do rejestracji na bezpłatne zajęcia ONLINE, na żywo, z lekarką, z możliwością zadawania pytań...

czytaj dalej
Praca nad projektem „Dzieciństwo dawniej” trwa

Praca nad projektem „Dzieciństwo dawniej” trwa

Projekt jest realizowany przez Zespół Pieśni i Tańca "Mali Pogórzanie" w ramach Europejski Korpus Solidarności przy wsparciu naszej Fundacji "Wyjdź z Domu". Ostatnio zespół ciężko pracował nad nowymi utworami Niestraszne im były niskie temperatury czy brak prądu Brawo...

czytaj dalej
Oferta pracy – Animator

Oferta pracy – Animator

OFERTA PRACY   Poszukujemy kandydata na stanowisko: ANIMATOR do Klubu Seniora w Gorlicach, ul. 3 Maja 20.   Wymagania: umiejętności organizacyjne; dobry kontakt z seniorami ; kreatywność i odpowiedzialność; mile widziana osoba posiadająca orzeczenie o...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This