Za nami pierwsza mobilność w ramach projektu „Młodzi w akcji (Youth in action)”

Za nami pierwsza mobilność w ramach projektu „Młodzi w akcji (Youth in action)” wymiana praktyk międzynarodowych w celu pobudzenia młodzieży do działania.

nr projektu: 2020-3-PL01-KA205-095033

W dniach 12-15 października 2021 roku  pracownicy Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” brali udział w wyjeździe szkoleniowym organizowanym w Krakowie.

W wyjeździe uczestniczyło 4 pracowników Fundacji  (w tym 2 osoby poruszające się na wózku inwalidzkim) i jeden wolontariusz stale od wielu lat współpracujący z Fundacją.

Szkolenie przeprowadziło Kwiatonowickie Stowarzyszenie ,,Homini’’ z siedzibą w Kwiatonowicach wraz z Fundacją Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu’’ z siedzibą w Moszczenicy. W szkoleniu wzięli udział także nasi partnerzy projektowi: InterAktion z Austrii,  Udruga “Delta” z Chorwacji, A4ACTION z Rumunii i Stowarzyszenie ,,Homini’’ z Kwiatonowic. Tematem przewodnim szkolenia był wolontariat i praca z osobami z niepełnosprawnością. Podczas szkolenia odwiedzili nas  przedstawiciele organizacji prężnie działających w Krakowie na rzecz osób z niepełnosprawnością, wolontariatu i podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami: była to Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja WOŚP, Centrum Nurkowe NAUTICA.

Szkolenie prowadzone były w sposób ciekawy i inspirujący w formie warsztatowej. Urozmaicona forma szkolenia oraz swobodna atmosfera pozwalała skupić się na tematyce i aktywnie uczestniczyć we wszystkich aktywnościach. Był to bardzo mile spędzony czas w międzynarodowej atmosferze.

 

 

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This