Sprawozdanie ze zbiórki dla Karolka Tumidajewicza

15 lutego 2016

Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” pragnie bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Gorlic i całego powiatu gorlickiego za wsparcie udzielone na rzecz Karolka Tumidajewicza.
Karolek w tym momencie oczekuje na operację serduszka, ratującą jego życie, która nie mogła by się odbyć bez Państwa wsparcia. Dzięki Państwa pomocy, w okresie od czerwca do końca grudnia 2015 roku udało nam się zebrać środki w wysokości 106 431,48 zł. W ramach tej kwoty 79 900,48 zł to środki zebrane podczas przeróżnych akcji i zbiórek organizowanych w ramach zbiórki publicznej nr. 2015/2546/OR pod nazwą: pomóżmy chorym dzieciom i dorosłym. Pozostałe 26 531,00 zł to środki wpłacone na rachunek bankowy fundacji przez ponad 50 darczyńców prywatnych, firm i instytucji z całego kraju.
Z zebranych środków 105 907,53 zł przeznaczonych zostało na bezpośrednią pomoc Karolkowi (zabieg cewnikowania serduszka, transport medyczny do kliniki w Niemczech oraz operacja). Pozostałe 204,19 zł to koszty przelewów walutowych. Do końca 2015 roku, już po przekazaniu środków na operację Karolka, na rachunek fundacji wpłynęło jeszcze 319,76 zł. Kwota ta zostanie w pierwszej kolejności przeznaczona na leczenie Karolka po pozytywnym przebiegu operacji w Niemczech, lub na pomoc dla innego potrzebującego dziecka. O przekazaniu tych środków Państwa poinformujemy.
Warto również zaznaczyć, że środki na rzecz Karolka Tumidajewicza zbierane były również przy pomocy innych organizacji pozarządowych na terenie całego kraju w tym fundacje: Siepomaga, Cor Infantis i Serce Dziecka.
Nie sposób jest wymienić wszystkich darczyńców, instytucje publiczne i prywatne, oraz media, które zaangażowały się w tą akcję. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, rodziców i rodziny Karolka.
Na koniec pragniemy bardzo serdecznie podziękować całej redakcji Gazety Gorlickiej, która stała się praktycznym centrum dowodzenia, biurem i bazą akcji. Bez fantastycznego i bezinteresownego zaangażowania naszych redaktorów oraz ich pełnego serca oddania, tak spektakularny wynik zbiórki byłby niemożliwy. Agnieszko, Halino, Barbaro, Doroto, Marku i Leszku DZIĘKUJEMY!!!

karol111-(2)DSCF2953Fot_06 Fot_05 Fot_04

Ostatnie artykuły

Aktywny rok seniorów z powiatu gorlickiego

Aktywny rok seniorów z powiatu gorlickiego

Wszystko co dobre, szybko się kończy! 🙂 Czas na podsumowanie projektu pn. ,,Gorliccy seniorzy przeciw skutkom pandemii”.Przez okres jego realizacji osoby w wieku 60+ z terenu powiatu gorlickiego wzięły czynny udział w różnorodnych zajęciach. Każdy mógł wybrać coś...

czytaj dalej
Pierwszy odcinek podcastu – Zielone Miasto

Pierwszy odcinek podcastu – Zielone Miasto

NASZ PIERWSZY ODCINEK PODCASTU !!! Seniorzy z terenu powiatu gorlickiego zapraszają na ekologiczne rozmowy w formie podcastu realizowane w projekcie ,,Działaj z nami w ramach Budżetu Obywatelskiego”. Pierwszy odcinek poświęcony jest Zielonemu Miastu Przedstawiamy...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This