Wyprawa do Warszawy

1 marca 2016

Widzieliśmy Rzym, widzieliśmy Budapeszt, czas na Warszawę!

Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” organizuje wyprawę do Warszawy dla osób z niepełnosprawnościami i ich przyjaciół. „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, Co posiadacie”. Wiele osób podróżując po świecie podziwia zabytki i kulturę różnych krajów, nie znając dobrze tego, do oferuje nam Polska. Chcemy zadać kłam temu przysłowiu i poznać dogłębnie naszą stolicę.
Program wyjazdu jest bardzo bogaty. Będziemy zwiedzać Stare Miasto wraz z najważniejszymi zabytkami jak Zamek Królewski, Pałac Na Wodzie i cały kompleks Łazienek Królewskich, Sejm, a także Muzeum Powstania Warszawskiego, najnowsze warszawskie Muzeum Żydów Polskich POLIN i Pałac Kultury i Nauki. Wysłuchamy także koncertu w Filharmonii Narodowej oraz prawdopodobnie obejrzymy spektakl w teatrze i zwiedzimy największą arenę sportową kraju – Stadion PGE Narodowy.
Wyprawę tą organizujemy na prośbę naszych podopiecznych, którzy od dawna mówili nam, że pragnęliby zwiedzić i zobaczyć Warszawę, miejsce tak ważne dla naszego kraju i narodu. Wszyscy wiemy, że w walce z chorobą każdy potrzebuje momentów odpoczynku, rekreacji, wyjścia do ludzi, spotkania i zabawy. Potrzebuje spełniać własne i innych marzenia, działać kulturalnie i społecznie. Potrzebuje poczuć się ważny i doceniony przez innych.
Tempo i zakres zwiedzania miasta będzie dopasowany do osób z niepełnosprawnościami i ich możliwości, a ostateczny program może ulec drobnym korektom. Ideą i celem wyprawy jest przełamanie barier, wzajemna pomoc, zrozumienie i integracja środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz poznanie stolicy, którą wiele z nas widziało, ale nigdy nie miało czasu zwiedzić. Gwarantujemy doskonałą atmosferę oraz wiele chwil radosnych
i pełnych śmiechu.

Wyprawa trwa trzy dni i odbędzie się w terminie 8-10 kwietnia 2016 r.
Koszt uczestnictwa to 370 zł, zawiera on także koszt obsługi przewodnika, dojazd, ubezpieczenie grupy, noclegi, obiady, śniadanie w hotelu w centrum miasta.

Są jeszcze wolne miejsca. A w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników wyprawy (data i miejsce spotkania podane zostaną na stronie internetowej fundacji i na portalu Facebook w późniejszym terminie). W przypadku nie zebrania wystarczającej liczby chętnych wyprawa zostanie przesunięta na inny termin, lub odwołana.
Zapisy i pytania pod nr. telefonu: 605-885-440 lub adresem mailowym fundacji:
fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com
Serdecznie zapraszamy.

Palace_on_the_Water,_Łazienki_Park,_Warsaw FB_Warszawa_panorama Filip Bramorski Warsaw_montage

 

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This