Pro Publico Bono 2015

9 kwietnia 2015

Miło nam jest poinformować, że nasza fundacja otrzymała wyróżnienie podczas gali wręczenia nagrody Pro Publico Bono 2015. Gala odbyła się 20 marca 2015 r w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.

IMG_7864a

Laureatem nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Pro Publico Bono 2015, zostało Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach Kwiatonowickiego Stowarzyszenia HOMINI – serdecznie gratulujemy naszym przyjaciołom. Wyróżnienia otrzymali: Janina Kokoszka-Paszkot i Fundacja ”Wyjdź z domu”. Statuetkę i okolicznościowe grawertony wręczał przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Bugno wraz ze starostą panem Karolem Górskim i radną, panią Zofią Kamińską.

Podczas uroczystości radna, pani Zofia Kamińska przedstawiła laudacje o laureatach. Oto co powiedziała na nasz temat:

Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ”Wyjdź z domu” – za dawaną przykładem lekcję miłości i szacunku do drugiego człowieka, za innowacyjne podejście do opieki i pomocy, za wyzwalanie w osobach z niepełnosprawnościami nowej energii do życia i wiary, że wszystko jest możliwe, za działalność dla dobra wspólnego.
Fundacja na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych ”Wyjdź z domu” powstała w 2012 roku w Moszczenicy. Została założona przez osoby niepełnosprawne oraz członków i wolontariuszy, którzy pragną „wyciągnąć” osoby z niepełnosprawnościami z domów.  Zrzesza 45 osób, w tym 30 osób z niepełnosprawnością i 15 asystentów.
Fundacja udowadnia, że poruszanie się na wózku, wiek czy różne choroby nie stanowią żadnej przeszkody do podróżowania, poznawania nowych ludzi i nowych miejsc oraz spełniania swoich marzeń. Dają z siebie wszystko, aby czynić życie osób niepełnosprawnych ciekawszym, barwniejszym i szczęśliwszym.
Fundacja „Wyjdź z Domu” wykazuje się dużą aktywnością w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój swojej działalności. Zrealizowała już projekt „Razem przez bariery”, a teraz realizuje drugi –  „Wyjdź z domu, pojedź dalej”, w ramach którego przewidziano między innymi raport o stanie dostępności obiektów noclegowych w województwie małopolskim dla osób niepełnosprawnych oraz  stworzenie portalu turystycznego, w którym będzie ciągle aktualizowana baza obiektów noclegowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. wspólnego.

Serdecznie dziękujemy za to zaskakujące wyróżnienie. Motywuje nas ono do dalszej pracy i działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i innych potrzebujących.

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This