Podsumowanie projektu – ”Z muzyką po Europie – tradycja spotyka klasykę”

Dnia 31.08.2023 zakończył się projekt ”Z muzyką po Europie – tradycja spotyka klasykę” „Around Europe with music – where tradition meets classicism” nr projektu: 2022-1-PL01-ESC30-SOL-000071418

Projekt realizowany przez Kwartet Beskid przy wsparciu merytorycznym Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”. Zrealizowany dzięki Europejski Korpus Solidarności, European Solidarity Corps Poland finansowany ze środków Unii Europejskiej.
 
Dnia 6.08.2023 odbył się koncert promujący debiutancką płytę Kwartet Beskid „Z muzyką po Europie – tradycja spotyka klasykę” w składzie:
  • Justyna Młynarczyk – I skrzypce
  • Alicja Bogucka – II skrzypce
  • Laura Mozdyniewicz – altówka
  • Magdalena Januś – wiolonczela
Publiczność wypełniła salę Muzycznego Dworu w Lipnicy Wielkiej po brzegi. W programie znaleźć można było kompozycje Pawła Golińskiego, które nawiązywały do motywów muzycznych z różnych regionów Europy tj. Irlandia, Bałkany, Karpaty i Skandynawia.
 
Drodzy obserwatorzy! Wczoraj zakończyłyśmy nasz projekt.* To był rok pełen wyrzeczeń, poświęceń, pracy, ale i rozwoju. Nauczyłyśmy się wiele o sobie nawzajem… i mamy to! Nasza pierwsza płyta, tak różnorodna, ale jednak spójna. Kraje europejskie mają niesamowitą muzykę i mamy nadzieję, że udało się nam ją zaprezentować. 
 
 
Debiutancka płyta Kwartetu Beskid „Z muzyką po Europie – tradycja spotyka klasykę” została zrealizowana w ramach Projektu Solidarności o takim samym tytule, finansowanego ze środków Unii Europejskiej przy wsparciu merytorycznym Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”. Celem projektu było stworzenie muzyki na kwartet smyczkowy w oparciu o tradycyjne motywy różnych części Europy, takich jak Irlandia, Bałkany, Karpaty i Skandynawia. Projekt zakładał edukację i rozwój muzyczny lokalnej społeczności w zakresie muzyki etnicznej poprzez organizację warsztatów muzycznych dla młodzieży oraz koncertów dla starszych osób mieszkających w domu pomocy społecznej. Uczestnicy warsztatów mieli okazję odkrywać melodie wybranych krain geograficznych Europy, poznawać ich historię oraz specyfikę pod względem wykonawczym i strukturalnym. Słuchacze koncertów mogli udać się w muzyczną podróż po czterech zakątkach Europy.
 
Szczegóły dotyczące projektu dostępne TUTAJ
Galeria zdjęć z koncertu:

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This