Oferta szkoleniowa – Szkolenia przeciw barierom

28 marca 2018

SZKOLENIA Z ZAKRESU NIESIENIA POMOCY OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Dla kogo:

Członkowie rodzin i przyjaciele osób z niepełnosprawnościami, pracownicy administracji publicznej, wolontariusze organizacji pozarządowych, pracownicy domów pomocy społecznej, szpitali, warsztatów terapii zajęciowej i innych instytucji skierowanych i współpracujących z osobami z niepełnosprawnościami.

Cel szkolenia:

Zapoznanie uczestników z umiejętnościami potrzebnymi do bezpiecznego i skutecznego niesienia pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

Zakres szkolenia:

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych niesieniem pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Podczas szkolenia omówione zostaną zasady pomagania osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, niewidomy, niesłyszącym i starszym. Uczestnicy zapoznają się między innymi z podstawowym sprzętem rehabilitacyjnym i pomocniczym służącym osobie z niepełnosprawnością, przedstawione zostaną różne techniki związane z asekuracją osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, niewidomej i niedosłyszącej.

Metodologia szkolenia:

Szkolenie prowadzone jest metodami warsztatowymi. Uczestnicy są aktywnie włączani w proces szkoleniowy. W trakcie zajęć uczestnicy siadają na wózku inwalidzkim, uczą się poruszać i sterować wózkiem, mają zakrywane oczy i poznają na własnym przykładzie odczucia osoby niewidomej. Zapewniamy indywidualny kontakt z trenerem, możliwość zadawania pytań i wspólne rozwiązywanie praktycznych problemów.

Program szkolenia:

• podstawowe zagadnienia wynikające z pracy z osobą z niepełnosprawnością
• techniki asekuracji osoby z niepełnosprawnością (poruszającej się na wózku, przy pomocy lasek łokciowych czy pachowych, niewidomej),
• techniki przenoszenia osoby z niepełnosprawnością (min. z łóżka na wózek, krzesło prysznicowe do wanny itp.)
• zapoznanie z podstawowym sprzętem rehabilitacyjnym i pomocniczym służącym osobie z niepełnosprawnością,
• sposoby pomocy dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim (min. pokonywanie barier architektonicznych),
• sposoby pomocy dla osoby z uszkodzeniem narządu wzroku (niewidomej i niedowidzącej),
• sposoby pomocy dla osoby z uszkodzeniem narządu słuchu (niesłyszącej i niedosłyszącej),
• sposoby pomocy dla osoby z innymi uszkodzeniami narządu ruchu (min. z chorobami wadami genetycznymi, deformacjami ciała czy skróceniami kończyn), formy pomocy osobie niepełnosprawnej podczas zajęć rekreacyjno-sportowych, formy pomocy dla osoby niepełnosprawnej w czynnościach dnia codziennego.

Informacje o trenerach i opis doświadczenia:

dr Artur Sochacki – fizjoterapeuta, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, trener drużyny rugby na wózkach inwalidzkich „Flying Wings”, instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Osoba prowadząca szkolenia studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego i wielu instytucji na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Materiały szkoleniowe:

Wózki inwalidzkie, laski i inny sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy służący osobom z niepełnosprawnością .

Czas trwania szkolenia:

od 6 godzin dydaktycznych do 18 godzin dydaktycznych

Data i miejsce szkolenia:

Do uzgodnienia, po zebraniu minimum 10 uczestników.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są przesłanie informacji mailem na adres fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com
Minimalna liczba uczestników niezbędna do uruchomienia szkolenia: 10 osób.

Koszt szkolenia:

Cena szkolenia ustalana jest indywidualnie, w zależności od zakresu szkolenia i czasu trwania.

Kontakt w sprawie szkolenia:

Fundacja Wyjdź z Domu
tel: 730777293

e-mail: fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com

Oferta szkoleniowa fundacji została opracowana w ramach realizacji projektu pn. „Szkolenia przeciw barierom” dofinansowanego w ramach projektu: „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki„, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenia 06Szkolenia 03Szkolenia 09Szkolenia 17Szkolenia 24Szkolenia 02

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This