Wyjdź z domu, pojedź dalej

30 września 2014

Informacja o projekcie

 

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w projekcie pod nazwą „Wyjdź z domu, pojedź dalej”, realizowanym w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (środki EOG), edycja II.

Projekt „Wyjdź z domu, pojedź dalej” odbywać się będzie w okresie od 01-10-2014 do 31-12-2015. Beneficjentami projektu są osoby z niepełnosprawnością poruszające sią za pomocą wózka inwalidzkiego i z nimi związane jak: członkowie rodzin, asystenci, wolontariusze i sąsiedzi. Celem projektu jest zmniejszenie obaw osób z niepełnosprawnościami przed wyjściem z domu oraz uprawianiem turystyki. Projekt przyczyni się także do „wyciągnięcia” osób niepełnosprawnych z domów oraz do wzrostu świadomości i umiejętności społeczeństwa w zakresie fachowego niesienia im pomocy.

W ramach projektu przewidziane są następujące działania:

1.      Rekrutacja i szkolenie osób z niepełnosprawnościami poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego oraz asystentów do grup ekspertów, których celem będzie sprawdzenie wyselekcjonowanych miejsc noclegowych pod kątem przystosowania ich dla osób z niepełnosprawnościami (8 grup ekspertów).

2.      Opracowanie i opublikowanie filmu instruktażowego opisującego metody na bezpieczne przesiadanie się do samochodu, na krzesło, lub łóżko, osób z niepełnosprawnościami z pomocą asystentów.

3.      Badanie dostępności obiektów noclegowych w woj. małopolskim – minimum 80 obiektów noclegowych z 19 miast powiatowych oraz 20 najbardziej atrakcyjnych turystycznie na terenie woj. małopolskiego zostanie sprawdzonych pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

4.      Stworzenie portalu turystycznego, w którym będzie ciągle aktualizowana baza obiektów noclegowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami (hotele, pensjonaty, agroturystyka) z szczegółową informacją na temat zakresu przystosowania, cen oraz dokumentacją zdjęciową.

5.      Raport na temat przystosowania obiektów noclegowych z terenu woj. małopolskiego dla osób z niepełnosprawnościami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w działaniach projektu. Wszelkie informacje oraz zapisy prowadzone są pod nr telefonu: 605-885-440, 606-63-62-61 oraz pod adresem mailowym fundacji: fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com.

Ostatnie artykuły

Film instruktażowy – „Pokonać bariery 2”

Film instruktażowy – „Pokonać bariery 2”

Zapraszamy do obejrzenia drugiego filmu instruktażowego nt. pomagania osobom z niepełnosprawnościami. Tym razem zajęliśmy się tematem przesiadania się osób niepełnosprawnych z wózka na krzesło czy do samochodu. Dziękujemy panu Arturowi Sochackiemu za pomoc w...

czytaj dalej
Nagrywanie filmu instruktażowego

Nagrywanie filmu instruktażowego

Już niedługo (pod koniec września), będzie premiera naszego drugiego filmu opisującego metody pomagania osobom z niepełnosprawnościami. Tym razem film pokazywać będzie, jak pomagać osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim przesiadać się na krzesło i do samochodu....

czytaj dalej

0 komentarzy

Pin It on Pinterest

Share This