Wyjdź z domu, pojedź dalej

Informacja o projekcie

 

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w projekcie pod nazwą „Wyjdź z domu, pojedź dalej”, realizowanym w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (środki EOG), edycja II.

Projekt „Wyjdź z domu, pojedź dalej” odbywać się będzie w okresie od 01-10-2014 do 31-12-2015. Beneficjentami projektu są osoby z niepełnosprawnością poruszające sią za pomocą wózka inwalidzkiego i z nimi związane jak: członkowie rodzin, asystenci, wolontariusze i sąsiedzi. Celem projektu jest zmniejszenie obaw osób z niepełnosprawnościami przed wyjściem z domu oraz uprawianiem turystyki. Projekt przyczyni się także do „wyciągnięcia” osób niepełnosprawnych z domów oraz do wzrostu świadomości i umiejętności społeczeństwa w zakresie fachowego niesienia im pomocy.

W ramach projektu przewidziane są następujące działania:

1.      Rekrutacja i szkolenie osób z niepełnosprawnościami poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego oraz asystentów do grup ekspertów, których celem będzie sprawdzenie wyselekcjonowanych miejsc noclegowych pod kątem przystosowania ich dla osób z niepełnosprawnościami (8 grup ekspertów).

2.      Opracowanie i opublikowanie filmu instruktażowego opisującego metody na bezpieczne przesiadanie się do samochodu, na krzesło, lub łóżko, osób z niepełnosprawnościami z pomocą asystentów.

3.      Badanie dostępności obiektów noclegowych w woj. małopolskim – minimum 80 obiektów noclegowych z 19 miast powiatowych oraz 20 najbardziej atrakcyjnych turystycznie na terenie woj. małopolskiego zostanie sprawdzonych pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

4.      Stworzenie portalu turystycznego, w którym będzie ciągle aktualizowana baza obiektów noclegowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami (hotele, pensjonaty, agroturystyka) z szczegółową informacją na temat zakresu przystosowania, cen oraz dokumentacją zdjęciową.

5.      Raport na temat przystosowania obiektów noclegowych z terenu woj. małopolskiego dla osób z niepełnosprawnościami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w działaniach projektu. Wszelkie informacje oraz zapisy prowadzone są pod nr telefonu: 605-885-440, 606-63-62-61 oraz pod adresem mailowym fundacji: fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com.

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Pin It on Pinterest

Share This