Wystawa prac pt. „Człowiek pełen barw”

30 grudnia 2016

W poniedziałek 19 grudnia odbył się uroczysty wernisaż wystawy  pt. „Człowiek pełen barw”. Wystawę zorganizował Wiejski Dom Kultury i Turystyki w Klimkówce oraz Fundacja „Wyjdź z Domu”. Przedstawiała ona prace przygotowane podczas zajęć artystycznych i terapeutycznych przez mieszkańców domu pomocy społecznej w Klimkówce.

Zajęcia, w których uczestniczyli mieszkańcy prowadzone były w ramach projektu pn. „Wyjdźmy z domu” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 r. (ASOS edycja 2016 r.). Celem projektu, jest zaktywizowanie mieszkańców tych placówek i zmotywowanie ich do większej aktywności poprzez zajęcia terapii kreatywnej, wycieczkę oraz spotkania i zabawy integracyjne.Logo ASOS 2

Najważniejszym działaniem projektu były zajęcia z terapii kreatywnej. Były to połączone zajęcia z różnych dziedzin sztuki (malarstwa, rzeźby, muzyki i poezji). Ich różnorodność spowodowana była wieloma potrzebami mieszkańców DPS-ów, wśród których są osoby chore na dziecięce porażenie mózgowe, osoby chore psychicznie, niewidome i niesłyszące. Zajęcia obejmowały różne techniki i sposoby dotarcia do wnętrz uczestników, tak aby mogli oni ostatecznie wyrazić siebie poprzez sztukę, wrażliwość na dźwięk, obraz i dotyk, prace malarskie i rysunkowe. W każdych z zajęć uczestniczyło nawet do 20 mieszkańców z danego domu. Warsztaty te odbywały się zarówno w pomieszczeniach DPS-u jak i na terenie Wiejskiego Domu Kultury i Turystyki w Klimkówce. Zajęcia odniosły wielki sukces, przynosząc wiele pięknych obrazów i prac tworzonych różnymi technikami, rzeźb tworzonych w glinie oraz witraży szklanych.

Fundacja „Wyjdź z Domu” oraz opiekunowie prowadzonych zajęć serdecznie dziękują pracownikom WDKiT w Klimkówce, DPS-u i innym wolontariuszom, którzy pomagali
w prowadzeniu zajęć. Bez ich zaangażowania tak duży sukces prowadzonych zajęć oraz innych działań realizowanych w projekcie nie byłby możliwy.

http://rtvg.pl/pl/224/12326/wystawa-w-dps.html

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wystawy.

img_7720 img_7721 img_7762 img_7781

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This