Ważna książka na temat zespołu Downa

4 kwietnia 2023
Fundacja Teraz Wy wraz z kilkunastoma rodzinami dzieci z zespołem Downa pisze książkę, której celem jest szerzenie empatii wobec dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Chcemy bez tabu opowiedzieć o różnych aspektach życia z dzieckiem z zespołem: o marzeniach, planach, obawach, edukacji, przyszłości i… Miłości.
 
Książka będzie pięknie wydana i będzie nieodpłatnie dystrybuowana m.in. do szpitali, przychodni, uniwersytetów czy bibliotek oraz rodzin, w których pojawia się niepełnosprawność dziecka.
 
Książka powstanie pod patronatem merytorycznym psychologa, ponieważ zależy nam na wysokim walorze edukacyjnym całej inicjatywy. Mamy nadzieję, że ta książka w realny sposób pomoże zrozumieć społeczeństwu, że różnorodność świata nie sprawia, że ktoś jest gorszy. Przecież każde dziecko jest inne, ale każde jest wyjątkowe!
 
Dołóż swoją cegiełkę do budowania życzliwego świata, bo w pełnym empatii społeczeństwie wszystkim nam żyje się lepiej!
 
 

Ostatnie artykuły

Ruszyły zapisy na kurs o zdrowiu na Akademii ABCsenior

Ruszyły zapisy na kurs o zdrowiu na Akademii ABCsenior

Zaproszenie dla Seniorów! „Moja krew, moje zdrowie – cykl warsztatów z lekarką i diagnostką laboratoryjną na temat roli badań i codziennej profilaktyki” Już dziś zapraszamy do rejestracji na bezpłatne zajęcia ONLINE, na żywo, z lekarką, z możliwością zadawania pytań...

czytaj dalej
Nadal trwają prace nad projektem „Dzieciństwo dawniej”

Nadal trwają prace nad projektem „Dzieciństwo dawniej”

Projekt jest realizowany przez Zespół Pieśni i Tańca "Mali Pogórzanie" w ramach Europejski Korpus Solidarności przy wsparciu naszej Fundacji "Wyjdź z Domu". Ostatnio zespół ciężko pracował nad nowymi utworami Niestraszne im były niskie temperatury czy brak prądu Brawo...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This