Szkolenie w Santa Cruz De Teneryfe dla kadry Fundacji w ramach projektu „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się!”

W dniach 26-29 lipca 2021 roku w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych, pracownicy Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” brali udział w wyjeździe szkoleniowym w Santa Cruz De Teneryfe w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, POWERAE – 2019-1-PL01-KA104-064700; pn. „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się”.

W wyjeździe uczestniczyło 6 osób: 5 pracowników Fundacji  (w tym osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim) oraz 1 wolontariusz związany z Fundacją.

Szkolenie przeprowadziła organizacja Asociación Socioeducativa EDUPLUS z siedzibą w San Cristobal de La Laguna. W ramach szkolenia pracownicy Fundacji  wraz z uczestnikami  z innych organizacji z Grecji, Czech, Rumunii i Polski  wzięli udział w warsztatach grupowych. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu nabyliśmy wiedzę oraz umiejętności m.in. w następujących tematach:

  • poznawanie różnych stylów uczenia się i zapamiętywania, narzędzia i metody wspomagające proces uczenia,
  • rodzaje materiałów szkoleniowych stosowanych we współczesnej edukacji dorosłych,
  • zasady tworzenia ciekawych materiałów edukacyjnych i szkoleniowych dla dorosłych,
  • wykorzystanie gier do pracy szkoleniowej z dorosłymi,
  • opracowanie przykładowych materiałów szkoleniowych – infografiki, mapy myśli, quizy,
  • nauka tworzenia materiałów edukacyjnych w wybranych programach/aplikacjach, uzyskaliśmy informację jak tworzyć film edukacyjny – ćwiczenia praktyczne.

Poznaliśmy nowoczesne technologie w służbie edukacji dorosłych a także przeglądaliśmy najciekawsze, bezpłatne narzędzia wspierające edukację dorosłych.

Warsztaty prowadzone były w sposób ciekawy i inspirujący. Urozmaicona forma warsztatów oraz swobodna atmosfera pozwalała skupić się na tematyce, aktywnie uczestniczyć w warsztatach podnosząc poziom wiedzy kadry fundacji.

 

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Projekt „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się! | Fundacja "Wyjdź z Domu" - […] Teneryfa – Santa Cruz De Tenerife 26-29.07.2021 […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This