Szkolenie językowe w Innsbrucku dla kadry Fundacji w ramach projektu „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się!”

W dniach 18-25 sierpnia 2020 roku w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych, pracownicy Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” brali udział w wyjeździe szkoleniowym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, POWERAE – 2019-1-PL01-KA104-064700, pn. „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się” w austriackim Innsbrucku.

W wyjeździe uczestniczyło 11 osób: 9 pracowników Fundacji  (w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich) oraz 2 wolontariuszy związanych z Fundacją.

W trakcie wyjazdu uczestniczyliśmy w intensywnym kursie języka angielskiego w szkole Inlingua Sprachschule& Ubersetzungsburo mającej swoją siedzibę w Innsbrucku. Podzieleni byliśmy na 2 grupy (poziom początkujący, zaawansowany), w których pod czujnym okiem naszych nauczycieli – osób niezwykle kreatywnych oraz ekspresyjnych – mogliśmy podnosić nasze umiejętności językowe. Dodatkową korzyścią był fakt, że zajęcia były prowadzone przez native speakerów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii co pozwoliło nam zapoznać się z występującymi różnicami językowymi.  Podczas jednych z zajęć mieliśmy okazję uczestniczyć w „praktycznych zajęciach terenowych” w trakcie których zwiedziliśmy kilka  najciekawszych miejsc Innsbrucku – oczywiście wszystko prowadzone w języku angielskim.

Szkolenie było przeprowadzane w bardzo inspirującej, motywacyjnej i integracyjnej formule co pozwoliło nam na znaczącą poprawę znajomości języka angielskiego oraz zwiększyło naszą pewność w komunikowaniu się nim.

Wartością dodaną naszego wyjazdu było zapoznanie się z kulturą, tradycjami oraz historią Austrii oraz poznanie zamieszkujących tu niezwykle otwartych i życzliwych ludzi.

Jesteśmy pod urokiem Innsbrucku i jego okolic a rejon Tyrolu to miejsce magiczne, pełne krajobrazów alpejskich gór i jezior. Te niesamowite widoki zostaną z nami na długo i z pewnością często będziemy wracać wspomnieniami do dni spędzonych w tym uroczym zakątku Austrii.

Wszystkie doświadczenia wyniesione z pobytu w Innsbrucku bardzo wpłynęły na naszą motywację do dalszego rozwoju umiejętności językowych zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Pokazały nam, że znajomość języka angielskiego pozwala nam otworzyć wiele drzwi do dalszego rozwoju naszej Fundacji, współpracy z innymi organizacjami i realizowania naszych dalszych celów w wymiarze europejskim.

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Projekt „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się! | Fundacja "Wyjdź z Domu" - […] Austria – Innsbruck 18-25.08.2020 […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This