Szkolenie językowe w Innsbrucku dla kadry Fundacji w ramach projektu „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się!”

W dniach 18-25 sierpnia 2020 roku w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych, pracownicy Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” brali udział w wyjeździe szkoleniowym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, POWERAE – 2019-1-PL01-KA104-064700, pn. „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się” w austriackim Innsbrucku.

W wyjeździe uczestniczyło 11 osób: 9 pracowników Fundacji  (w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich) oraz 2 wolontariuszy związanych z Fundacją.

W trakcie wyjazdu uczestniczyliśmy w intensywnym kursie języka angielskiego w szkole Inlingua Sprachschule& Ubersetzungsburo mającej swoją siedzibę w Innsbrucku. Podzieleni byliśmy na 2 grupy (poziom początkujący, zaawansowany), w których pod czujnym okiem naszych nauczycieli – osób niezwykle kreatywnych oraz ekspresyjnych – mogliśmy podnosić nasze umiejętności językowe. Dodatkową korzyścią był fakt, że zajęcia były prowadzone przez native speakerów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii co pozwoliło nam zapoznać się z występującymi różnicami językowymi.  Podczas jednych z zajęć mieliśmy okazję uczestniczyć w „praktycznych zajęciach terenowych” w trakcie których zwiedziliśmy kilka  najciekawszych miejsc Innsbrucku – oczywiście wszystko prowadzone w języku angielskim.

Szkolenie było przeprowadzane w bardzo inspirującej, motywacyjnej i integracyjnej formule co pozwoliło nam na znaczącą poprawę znajomości języka angielskiego oraz zwiększyło naszą pewność w komunikowaniu się nim.

Wartością dodaną naszego wyjazdu było zapoznanie się z kulturą, tradycjami oraz historią Austrii oraz poznanie zamieszkujących tu niezwykle otwartych i życzliwych ludzi.

Jesteśmy pod urokiem Innsbrucku i jego okolic a rejon Tyrolu to miejsce magiczne, pełne krajobrazów alpejskich gór i jezior. Te niesamowite widoki zostaną z nami na długo i z pewnością często będziemy wracać wspomnieniami do dni spędzonych w tym uroczym zakątku Austrii.

Wszystkie doświadczenia wyniesione z pobytu w Innsbrucku bardzo wpłynęły na naszą motywację do dalszego rozwoju umiejętności językowych zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Pokazały nam, że znajomość języka angielskiego pozwala nam otworzyć wiele drzwi do dalszego rozwoju naszej Fundacji, współpracy z innymi organizacjami i realizowania naszych dalszych celów w wymiarze europejskim.

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Projekt „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się! | Fundacja "Wyjdź z Domu" - […] Austria – Innsbruck 18-25.08.2020 […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This