Szkolenie językowe w Innsbrucku dla kadry Fundacji w ramach projektu „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się!”

8 września 2020

W dniach 18-25 sierpnia 2020 roku kadra Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” brała udział w wyjeździe szkoleniowym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, POWERAE – 2019-1-PL01-KA104-064700, tytuł projektu „Wyjdź z domu, rozwijaj i ucz się” w austriackim Innsbrucku.

W wyjeździe uczestniczyło 11 osób: 9 pracowników Fundacji  (w tym osoby poruszające się na wózkach) oraz 2 wolontariuszy związanych z Fundacją.

W trakcie wyjazdu uczestniczyliśmy w intensywnym kursie języka angielskiego w szkole Inlingua Sprachschule& Ubersetzungsburo mającej swoją siedzibę w Innsbrucku. Podzieleni byliśmy na 2 grupy (poziom początkujący i zaawansowany), w których pod czujnym okiem naszych nauczycieli – osób niezwykle kreatywnych i ekspresyjnych – mogliśmy podnosić nasze umiejętności językowe. Dodatkową korzyścią był fakt, że zajęcia były prowadzone przez native speakerów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii co pozwoliło nam zapoznać się z występującymi różnicami językowymi.  Podczas jednych z zajęć mieliśmy okazję uczestniczyć w „praktycznych zajęciach terenowych” w trakcie których zwiedziliśmy kilka  najciekawszych miejsc Innsbrucku – oczywiście wszystko prowadzone w języku angielskim.

Szkolenie było przeprowadzane w bardzo inspirującej, motywacyjnej i integracyjnej formule co pozwoliło nam na znaczącą poprawę znajomości języka angielskiego oraz zwiększyło naszą pewność w komunikowaniu się nim.

Wartością dodaną naszego wyjazdu było zapoznanie się z kulturą, tradycjami oraz historią Austrii oraz poznanie zamieszkujących tu niezwykle otwartych i życzliwych ludzi.

Jesteśmy pod urokiem Innsbrucku i jego okolic a rejon Tyrolu to miejsce magiczne, pełne krajobrazów alpejskich gór i jezior. Te niesamowite widoki zostaną z nami na długo i z pewnością często będziemy wracać wspomnieniami do dni spędzonych w tym uroczym zakątku Austrii.

Wszystkie doświadczenia wyniesione z pobytu w Innsbrucku bardzo wpłynęły na naszą motywację do dalszego rozwoju umiejętności językowych zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Pokazały nam, że znajomość języka angielskiego pozwala nam otworzyć wiele drzwi do dalszego rozwoju naszej Fundacji, współpracy z innymi organizacjami i realizowania naszych dalszych celów w wymiarze europejskim.

Ostatnie artykuły

Nieoczywista Małopolska – bezpłatne wycieczki!!!

Nieoczywista Małopolska – bezpłatne wycieczki!!!

NIEOCZYWISTA MAŁOPOLSKA Zapraszamy na bezpłatne jednodniowe wycieczki!!! Jeżeli szukasz nieoczywistych wrażeń, niezapomnianych przygód po naszej pięknej Małopolsce to oferty naszych wycieczek są właśnie dla Ciebie 🤩 W ramach projektu Nieoczywista Małopolska...

czytaj dalej
Projekt „Seniorzy w akcji (Seniors in action)”

Projekt „Seniorzy w akcji (Seniors in action)”

„Seniorzy w akcji (Seniors in action)” Wymiana praktyk w rozwijaniu świadomości obywatelskiej, zaangażowania i aktywności społeczno-edukacyjnej seniorów w celu wykorzystania ich potencjału, zwiększenia uczestnictwa i zapobiegania wykluczeniu społecznemu osób powyżej...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This