Stanisław Gurba ze statuetką Pro Publico Bono!

21 stycznia 2023

Na zaproszenie Starosty Powiatu Gorlickiego Pani Marii Gubała oraz Pana Witolda Kochan Przewodniczącego Rady Powiatu odbyło się Kasztelu w Szymbarku spotkanie noworoczne, podczas którego poznaliśmy tegorocznych laureatów nagrody Pro Publico Bono.

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że laureatem głównej nagrody Pro Publico Bono został wiceprezes naszej Fundacji a jednocześnie nasz współpracownik i przyjaciel Stanisław Gurba.

Staszek od wielu lat jest mocno zaangażowany w integrację osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów z lokalnym środowiskiem, jako mentor wspiera również ideę wolontariatu wśród młodzieży powiatu gorlickiego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Oddajmy głos laureatowi, który tak skomentował to wyróżnienie:

„Jest to nagroda indywidualna, ale kim byłbym bez rodziny i przyjaciół. Ludzi, którzy mnie otaczają i wspierają, z którymi mogę realizować swoje marzenia, plany i ambicje. Dlatego też z całego serca dziękuję moim współpracownikom i przyjaciołom, z Fundacji Wyjdź z Domu, na czele z prezes Agnieszką Pyzik. Dziękuję byłym i obecnym chórzystom z chóru Belfersingers. Dziękuję członkom zespołu Serencza. Dziękuję wszystkim, których spotkałem w trakcie realizacji wielu innych inicjatyw, działań i akcji”

Nagroda „PRO PUBLICO BONO”, została utworzona w 2009 roku, jej pomysłodawcą  był przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno. Nagroda przyznawana jest za działalność charytatywną oraz osiągnięcia na rzecz rozwoju regionalnego.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności społecznej i nie tylko.

 

Ostatnie artykuły

Ruszyły zapisy na kurs o zdrowiu na Akademii ABCsenior

Ruszyły zapisy na kurs o zdrowiu na Akademii ABCsenior

Zaproszenie dla Seniorów! „Moja krew, moje zdrowie – cykl warsztatów z lekarką i diagnostką laboratoryjną na temat roli badań i codziennej profilaktyki” Już dziś zapraszamy do rejestracji na bezpłatne zajęcia ONLINE, na żywo, z lekarką, z możliwością zadawania pytań...

czytaj dalej
Praca nad projektem „Dzieciństwo dawniej” trwa

Praca nad projektem „Dzieciństwo dawniej” trwa

Projekt jest realizowany przez Zespół Pieśni i Tańca "Mali Pogórzanie" w ramach Europejski Korpus Solidarności przy wsparciu naszej Fundacji "Wyjdź z Domu". Ostatnio zespół ciężko pracował nad nowymi utworami Niestraszne im były niskie temperatury czy brak prądu Brawo...

czytaj dalej
Oferta pracy – Animator

Oferta pracy – Animator

OFERTA PRACY   Poszukujemy kandydata na stanowisko: ANIMATOR do Klubu Seniora w Gorlicach, ul. 3 Maja 20.   Wymagania: umiejętności organizacyjne; dobry kontakt z seniorami ; kreatywność i odpowiedzialność; mile widziana osoba posiadająca orzeczenie o...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This