Projekt „TELEO – muzyka gospel także w Polsce”

1 października 2021

„TELEO muzyka gospel także w Polsce”

Projekt w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

Nr Projektu: 2021-1-PL01-ESC30-SOL-000036678

Realizacja projektu: od 01.10.2021 r. – 30.09.2022 r.

Wartość projektu: 6 888,00 EUR

Celem głównym projektu „TELEO muzyka gospel także w Polsce” jest rozpowszechnienie w środowisku lokalnym muzyki gospel oraz zwiększenie świadomości muzycznej uczestników oraz słuchaczy. Poprzez realizację projektu chcemy nawiązać współpracę z zespołami grającymi muzykę gospel na terenie całego kraju oraz wymienić się wspólnymi doświadczeniami. Pragniemy uwrażliwić na przekaz muzyki gospel, stworzyć szansę rozwoju młodej, zdolnej młodzieży ze środowisk wiejskich i małych miast. Ważnym celem jest nagranie płyty z pieśniami gospel z autorskimi utworami.

Ponadto chcemy dać możliwość odbiorcom Teleo, zakupu płyt poprzez portale aukcyjne i serwisy ogłoszeniowe. Planujemy zorganizować koncert dla społeczności lokalnej, na którym zaprezentujemy efekty intensywnego działania formacji Teleo.

Działania w ramach projektu:

 • przyczynią się do lepszego poznania muzyki gospel oraz pozwolą na jej utrwalenie i przekazanie młodszym pokoleniom.
 • organizacja koncertu finałowego będzie okazją do integracji lokalnej społeczności, a samo wydarzenie ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań i pogłębienie wiedzy o nurcie taj muzyki.
 • warsztaty wokalne podniosą kompetencje muzyczne uczestników projektu, działania mające na celu napisanie utworów przyczynią się do międzypokoleniowej integracji.
 • organizacja od podstaw koncertu, jako dużego – jak na skalę lokalną – kulturalnego wydarzenia, rozwinie kompetencje z zakresu przedsiębiorczości, organizacji i planowania.
 • opracowanie nowych aranży utworów przez mało znanych kompozytorów polskich młodego pokolenia przyczyni się do promocji nowej myśli kompozytorskiej, a także rozwoju zasobów opracowań chóralnych.
 • wydanie albumu CD oraz publikacja wszystkich jego utworów na stronach internetowych służyć będzie promocji projektu i pracy młodych ludzi na obszarze całego kraju

Rezultaty projektu to:

 • zaszczepienie nurtu gospel w lokalnej społeczności.
 • przekazanie wartości płynącej z wykonywania tego rodzaju muzyki oraz docieranie do coraz to szerszego grona młodych ludzi.
 • wymiernym rezultatem będzie pozyskanie sympatyków zespołu na portalach społecznościowych oraz na fanpage’u.
 • wypromowanie zespołu TELEO w mediach społeczności lokalnej.
 • rozpowszechnienie albumu w środowisku powstania zespołu oraz zagranie finalnego koncertu dla społeczności tego regionu.
 • końcowym rezultatem będzie dalsza działalność zespołu i promowanie muzyki gospel.

Projekt „TELEO muzyka gospel także w Polsce” realizowany jest przez Fundację Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,, Wyjdź z domu” z siedzibą: ul. Średnie 85, 38-321 Moszczenica w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, Projekty Solidarności.

Koordynator – mgr Agnieszka Pyzik

Tel:  +48 730 777 293

E-mail: fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com

 • Strona internetowa: www.wyjdzzdomu.pl
 • Facebook: fundacjawyjdzzdomu
 • E-mail: fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com
 • Biuro projektu: ul. 11 Listopada 27, 38-300 Gorlice (w godzinach od 8.00 do 16.00)

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This