Podsumowanie projektu „Świeża krew – młodzież rozwija orkiestrę dętą” 

Dnia 31 lipca 2023 zakończył się projekt „Świeża krew – młodzież rozwija orkiestrę dętą” (Nr projektu: 2022-1-PL01-ESC30-SOL-000071016)
 
 
Projekt realizowany był przez Orkiestra Dęta przy OSP w Siedliskach w ramach Europejski Korpus Solidarności przy wsparciu Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”, finansowany był ze środków Unii Europejskiej.
 
Głównym celem projektu było wniesienie wkładu w życie lokalnej społeczności. Projekt umożliwił społeczności lokalnej, w tym osobom o ograniczonej mobilności, udział w wydarzeniach kulturalnych blisko ich miejsca zamieszkania. Poprzez organizację koncertów dążyło się do wzmacniania solidarności międzyludzkiej oraz budowania i umacniania wspólnoty lokalnej.
 
W ramach projektu zorganizowano koncerty:
„ Podaj rękę Ukrainie – patriotycznie” 11-12.11.2022 w trakcie którego zbierane były środki finansowe dla 8-letniego niepełnosprawnego chłopca z Ukrainy.
 
 
XX Koncert Noworoczny 06.01.2023 – na którym nie zabrakło najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu orkiestry, a także premierowo wykonanych utworów.
 
 
Z okazji Dnia Rodziny odbył się koncert i dzień otwarty Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach pod batutą pana Roberta Motyki. Można było zakupić małe dzieła sztuki wykonane przez utalentowanych artystów oraz zapoznać się z instrumentami podczas pokazu muzyków. Dzień otwarty był okazją do oficjalnego zaprezentowania nowego logotypu, który pojawił się na roll’upie rekrutacyjnym oraz na pulpitach koncertowych.
 
Udział w pikniku charytatywnym 23.07.2023 – nowe koszulki oraz cały koncert były zwieńczeniem projektu realizowanego przez członków orkiestry. Koncert zawierał repertuar muzyki filmowej Usłyszeć można było utwory zagraniczne jak „Air Force One”, wiązankę popularnych nieco tajemniczych melodii z Harrego Pottera, jak również musicalowy, taneczny „Kan Kan” 
 
W trakcie koncertu wykonano także premierowo utwór „SHREK Medley”  będący dziełem wybitnie uzdolnionego członka orkiestry – Adriana Górskiego, który skomponował tą aranżację specjalnie dla tej orkiestry.
 
 
Szczegóły dotyczące projektu dostępne TUTAJ
Galeria zdjęć
 

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This