Piknik integracyjny dla mieszkańców domów pomocy społecznej

W poniedziałek 6 lipca na terenie Willi Ludwinów w Gorlicach odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu powiatu gorlickiego. Uczestniczyło w nim 71 mieszkańców z DPS-ów przy ul. Michalusa, Sienkiewicza i z Klimkówki, którzy przy pomocy opiekunów z własnych placówek oraz wolontariuszy, bawili się i śpiewali w rytm muzyki. Biesiadnikom przygrywał i prowadził śpiew zespół składający się z muzyków grających na gitarach, kontrabasie, skrzypcach i akordeonie.

Z powodu upału, piknik ograniczył się do biesiadowania i wspólnego śpiewania pieśni ludowych i biesiadnych, a wyśmienity poczęstunek dla gości przygotowali gospodarze Willi Ludwinów.

Piknik ten został zorganizowany przez Fundację Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”, w ramach realizacji projektu pn. „Wyjdźmy z domu”.

Projekt ten uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na 2015 r.

W ramach projektu odbędą się dodatkowo:

– warsztaty malarskie dla 30 mieszkańców DPS-ów (po 10 na poszczególną placówkę)

– zajęcia z dogoterapii dla 30 mieszkańców DPS-ów (po 10 na poszczególną placówkę)

– wycieczka do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

– zabawa listopadowa – patriotyczna.

Działania projektu trwać będą do końca grudnia 2015 r. Zachęcamy młodzież i osoby chętne do udziału w projekcie i włączenie się do działań jako wolontariusze. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy z fundacją, nasz mail to: fundacja.wyjdz.z.domu@gmail.com.

Zapraszamy także do obejrzenia relacji zdjęciowej z pikniku.

Stanisław Gurba

Fundacja „Wyjdź z Domu”

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This