Niepodległościowe pyszności z piernika!

15 listopada 2018

W piątek po południu oraz w sobotę (9-10.11.2018 r.) odbyły się rodzinne warsztaty zdobienia pierników w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych uczestników warsztatów przez Wiceprezesa Fundacji „Wyjdź z domu” oraz Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kuklę, wszyscy z ochotą przystąpili do zajęć.

Na początku, o historii piernika, metodach jego wytwarzania i pachnących przyprawach  opowiedziała prowadząca warsztaty – Pani Agnieszka Czocher, właścicielka pracowni „Najmniejsza cukiernia świata”.

Następnie przyszedł czas na najważniejszą cześć warsztatów – wykonywanie kolorowych dekoracji. Na stołach dominowały biało – czerwone barwy i patriotyczne motywy, a w powietrzu unosił się przyjemny zapach cynamonu, miodu i goździków.
Zarówno dzieci jaki ich opiekunowie pod czujnym okiem instruktorki dekorowali wcześniej już przygotowane na tę okazję pierniczki w patriotycznych kształtach  min. flagi, godła. Kolorowe lukry, posypki, dekoracyjne kuleczki i pisaki, przechodziły z rąk do rąk i tworząc coraz to nowe piernikowe ozdoby.

W ramach warsztatów przeprowadzono również krótki rodziny quiz wiedzy o Polsce – o najważniejszych wydarzeniach, symbolach i postaciach, które w sposób szczególny zapisały się w historii naszego kraju.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplom uczestnictwa oraz zabrały do domu własnoręcznie ozdobione pierniczki.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu pn. „Piernikowe obchody Niepodległości”  dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i radosne świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Relacja z warsztatów piernikowych wraz z galerią zdjęć dostępna również na stronie Urzędu Miasta Gorlice w linku poniżej.

http://www.gorlice.pl/pl/225/4617/niepodleglosciowe-pysznosci-z-piernika-.html

 

 

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This