Niepodległościowe pyszności z piernika!

15 listopada 2018

W piątek po południu oraz w sobotę (9-10.11.2018 r.) odbyły się rodzinne warsztaty zdobienia pierników w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych uczestników warsztatów przez Wiceprezesa Fundacji „Wyjdź z domu” oraz Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kuklę, wszyscy z ochotą przystąpili do zajęć.

Na początku, o historii piernika, metodach jego wytwarzania i pachnących przyprawach  opowiedziała prowadząca warsztaty – Pani Agnieszka Czocher, właścicielka pracowni „Najmniejsza cukiernia świata”.

Następnie przyszedł czas na najważniejszą cześć warsztatów – wykonywanie kolorowych dekoracji. Na stołach dominowały biało – czerwone barwy i patriotyczne motywy, a w powietrzu unosił się przyjemny zapach cynamonu, miodu i goździków.
Zarówno dzieci jaki ich opiekunowie pod czujnym okiem instruktorki dekorowali wcześniej już przygotowane na tę okazję pierniczki w patriotycznych kształtach  min. flagi, godła. Kolorowe lukry, posypki, dekoracyjne kuleczki i pisaki, przechodziły z rąk do rąk i tworząc coraz to nowe piernikowe ozdoby.

W ramach warsztatów przeprowadzono również krótki rodziny quiz wiedzy o Polsce – o najważniejszych wydarzeniach, symbolach i postaciach, które w sposób szczególny zapisały się w historii naszego kraju.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplom uczestnictwa oraz zabrały do domu własnoręcznie ozdobione pierniczki.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu pn. „Piernikowe obchody Niepodległości”  dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i radosne świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Relacja z warsztatów piernikowych wraz z galerią zdjęć dostępna również na stronie Urzędu Miasta Gorlice w linku poniżej.

http://www.gorlice.pl/pl/225/4617/niepodleglosciowe-pysznosci-z-piernika-.html

 

 

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This