Mobilność nr 2 w ramach projektu „Ochrona środowiska jednoczy pokolenia”

Mobilność nr 2 – Krótkie programy szkoleniowe dla pracowników w ramach projektu „Ochrona środowiska jednoczy pokolenia”

W dniach 10-14 lipca 2022 r. w Murzasichlu odbyło się szkolenie w ramach projektu Erasmus + „ Ochrona środowiska jednoczy pokolenia” realizowanego przez Fundację Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” w partnerstwie z grecką organizacją Entrepreneurship and Social Economy Group Ekogreece

Szkolenie poświęcone było pracy z osobami starszymi i z niepełnosprawnościami. Koncentrowało się na aspektach edukacji ekologicznej oraz technik pomocy wykorzystywanych podczas pracy z tą grupą docelową. Uczestnicy poznali systemy wsparcia osób w wieku 60+ na przykładzie placówek typu Dzienny Dom Seniora oraz Klub Seniora prowadzonych przez Fundację.

Podczas warsztatów poznaliśmym.in. różne techniki angażowania seniorów i osób z niepełnosprawnościami w ekologiczne wykorzystanie produktów z recyklingu. Zajęcia te miały na celu zachęcenie uczestników do bardziej świadomego korzystania z otaczającego nas środowiska naturalnego. Kolejną tematyką, którą zajmowaliśmy się podczas szkolenia były teoretyczne i praktyczne zagadnienia dotyczące profesjonalnej pomocy w pokonywaniu barier architektonicznych przez osoby z różnymi rodzajami dysfunkcji zdrowotnych.

Projekt „Ochrona środowiska jednoczy pokolenia (Environmental protection unites generations)” realizowany jest przez Fundację Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,, Wyjdź z domu” z siedzibą: ul. Średnie 85, 38-321 Moszczenica w ramach ERASMUS+ PARTNERSTWA STRATEGICZNE.

Film pochodzi ze strony partnera projektu www.ekogreece.com

 

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This