Karolek czeka na Was!!!

10 lipca 2015

W niedzielę z akcją Ciasto dla Karolka będziemy w Bieczu, w Bobowej, w Kobylance i w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.
Dzięki uprzejmości i wsparciu proboszczów podgorlickich parafii ks. Romana Gierka z Kobylanki, ks. Mariana Jedynaka z Bobowej oraz ks. Tomasza Kupczakiewicza, gwardiana bieckiego klasztoru, w niedzielę będziemy na placach kościelnych tych parafii z akcją Ciasto dla Karolka.

W Kobylance wolontariusze fundacji „Wyjdź z domu” będą kwestowali na rzecz Karolka Tumidajewicza od godziny 7.30 do 13.30 po wszystkich mszach świętych. W Bobowej ciasto będzie można nabyć również po mszach od godziny 8 do 12.30. W Bieczu przy klasztorze wolontariusze będą od godziny 8 do 12.30.
Niezależnie od akcji prowadzonej przez fundację „Wyjdź z domu” zbiórkę dla Karolka ogłosił. ks. Jerzy Gondek, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Członkowie parafialnego zespołu Caritas będą zbierać pieniądze po każdej niedzielnej mszy świętej. Ofiarodawcom również będą rozdawać paczki z naszym domowym ciastem.

Specjalnie z myślą o włączeniu się do akcji pomocy na rzecz Karolka właśnie do parafii św. Jadwigi Królowej przyjadą artyści  Teatrów Wielkich w Warszawie i Łodzi. W sobotę wystawią oni operę „Baron cygański” w Regietowie, a w niedzielę swoim śpiewem uświetnią mszę świętą o godzinie 10.30.

– Zwykle nasi operowi goście śpiewali podczas nabożeństw w Gładyszowie czy Regietowie. Tym razem stadnina chce się włączyć w akcję pomocy Karolkowi, dlatego też po uzgodnieniu z proboszczem parafii na Zawodziu przyjadą do Gorlic, gdzie również po mszy świętej wykonają znane arie operowe – tłumaczy Stanisław Ciuba, dyrektor Stadniny Koni Huculskich w Regietowie.

Organizując szereg akcji charytatywnych nigdy nie zawiedliśmy się na gorliczanach, na Czytelnikach ,,Gazety Gorlickiej”.  Kochani! W przygotowaniu jest 2500 paczek domowych wypieków ofiarowanych na akcję przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, pracowników samorządów, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, osoby zaprzyjaźnione z redakcją. Zabierzcie ze sobą w niedzielę paczkę słodkości i poczęstujcie nimi bliskich.
Agnieszka Nigbor-Chmura

Ostatnie artykuły

2 podcast – Oszczędność energetyczna

2 podcast – Oszczędność energetyczna

Już jest !!! Nasz drugi odcinek ekologicznego podcastu. Tym razem poruszamy temat oszczędności energetycznej. Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na energię ciągle wzrasta, dlatego też szukamy alternatywnych rozwiązań. Więcej na ten temat oraz skutecznych...

czytaj dalej
Erasmus+ KA210-ADU

Erasmus+ KA210-ADU

Dnia 1 lutego 2022 nasza Fundacja rozpoczęła wspólny projekt Erasmus+ KA210-ADU z organizacją ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP z Grecji. Główną tematyką naszego partnerstwa jest dążenie do rozwoju kompetencji i wymiana doświadczeń kadry partnerów tematach...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This