Karolek czeka na Was!!!

10 lipca 2015

W niedzielę z akcją Ciasto dla Karolka będziemy w Bieczu, w Bobowej, w Kobylance i w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.
Dzięki uprzejmości i wsparciu proboszczów podgorlickich parafii ks. Romana Gierka z Kobylanki, ks. Mariana Jedynaka z Bobowej oraz ks. Tomasza Kupczakiewicza, gwardiana bieckiego klasztoru, w niedzielę będziemy na placach kościelnych tych parafii z akcją Ciasto dla Karolka.

W Kobylance wolontariusze fundacji „Wyjdź z domu” będą kwestowali na rzecz Karolka Tumidajewicza od godziny 7.30 do 13.30 po wszystkich mszach świętych. W Bobowej ciasto będzie można nabyć również po mszach od godziny 8 do 12.30. W Bieczu przy klasztorze wolontariusze będą od godziny 8 do 12.30.
Niezależnie od akcji prowadzonej przez fundację „Wyjdź z domu” zbiórkę dla Karolka ogłosił. ks. Jerzy Gondek, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Członkowie parafialnego zespołu Caritas będą zbierać pieniądze po każdej niedzielnej mszy świętej. Ofiarodawcom również będą rozdawać paczki z naszym domowym ciastem.

Specjalnie z myślą o włączeniu się do akcji pomocy na rzecz Karolka właśnie do parafii św. Jadwigi Królowej przyjadą artyści  Teatrów Wielkich w Warszawie i Łodzi. W sobotę wystawią oni operę „Baron cygański” w Regietowie, a w niedzielę swoim śpiewem uświetnią mszę świętą o godzinie 10.30.

– Zwykle nasi operowi goście śpiewali podczas nabożeństw w Gładyszowie czy Regietowie. Tym razem stadnina chce się włączyć w akcję pomocy Karolkowi, dlatego też po uzgodnieniu z proboszczem parafii na Zawodziu przyjadą do Gorlic, gdzie również po mszy świętej wykonają znane arie operowe – tłumaczy Stanisław Ciuba, dyrektor Stadniny Koni Huculskich w Regietowie.

Organizując szereg akcji charytatywnych nigdy nie zawiedliśmy się na gorliczanach, na Czytelnikach ,,Gazety Gorlickiej”.  Kochani! W przygotowaniu jest 2500 paczek domowych wypieków ofiarowanych na akcję przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, pracowników samorządów, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, osoby zaprzyjaźnione z redakcją. Zabierzcie ze sobą w niedzielę paczkę słodkości i poczęstujcie nimi bliskich.
Agnieszka Nigbor-Chmura

Ostatnie artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This