Filmowy cykl portretów gorlickich seniorów, odcinek 8. Julia Doszna

31 grudnia 2021
Filmowy cykl portretów gorlickich seniorów, odcinek 8. Julia Doszna
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ostatniego filmu z cyklu portretów ośmiu niezwykłych seniorów z terenu powiatu gorlickiego.
W tym odcinku poznamy Panią Julię Dosznę – mieszkankę Bielanki – łemkowską pieśniarkę. Pani Julia od wczesnych lat dzieciństwa inspiruje się muzyką ludową w której jak sama mówi „wzrasta”. Wraz z zespołem Łemkowyna miała okazję śpiewać na światowych arenach, miedzy innymi w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Nasza bohaterka jest również stałym gościem na wszelkich przeglądach i festiwalach prezentujących kulturę mniejszości narodowych i etnicznych, gdzie wykonuje charakterystyczne dla łemkowskiej kultury czardaszowe rytmy.

Powstały film stanowi element kampanii filmowej o aktywnych seniorach z terenu powiatu gorlickiego w ramach realizowanego przez Fundację ,,Wyjdź z Domu” projektu pn. ,,Gorliccy seniorzy przeciw skutkom pandemii”. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych ,,Aktywni+” na lata 2021-2025 edycja 2021.

Ostatnie artykuły

Aktywny rok seniorów z powiatu gorlickiego

Aktywny rok seniorów z powiatu gorlickiego

Wszystko co dobre, szybko się kończy! 🙂 Czas na podsumowanie projektu pn. ,,Gorliccy seniorzy przeciw skutkom pandemii”.Przez okres jego realizacji osoby w wieku 60+ z terenu powiatu gorlickiego wzięły czynny udział w różnorodnych zajęciach. Każdy mógł wybrać coś...

czytaj dalej
Pierwszy odcinek podcastu – Zielone Miasto

Pierwszy odcinek podcastu – Zielone Miasto

NASZ PIERWSZY ODCINEK PODCASTU !!! Seniorzy z terenu powiatu gorlickiego zapraszają na ekologiczne rozmowy w formie podcastu realizowane w projekcie ,,Działaj z nami w ramach Budżetu Obywatelskiego”. Pierwszy odcinek poświęcony jest Zielonemu Miastu Przedstawiamy...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This